Maç sonuçlarını görmek için tıklayın.
     
     

Haber Arşivi (2010 - 2011 Sezonu)

Özlemle anıyoruz... 73 yıldır... 10.11.2011 Ulusça erittik demirden dağları; devirdik tek dişi kalmış canavarları. Ne felaket çıkarabildi bizi yolundan; ne gaflet, ne dalalet, ne hatta hıyanet...

Soluğumuz yettik, yüreğimiz çarptıkça izindeyiz! Sen nur ve huzur içinde uyu; emanetin emin ellerde...

- MVP Sportif Organizasyonlar


İyi bayramlar! 05.11.2011 Tüm sporcu, veli ve dostlarımızın Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimizle kutluyor, nice sağlıklı ve mutlu bayramlar diliyoruz.


88 kere kutlu olsun! 29.10.2011 Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız;
Tufanları gösteren, tarihlerin yadıyız.
Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyet'i;
Cehennemler kudursa, ölmez nigahbanıyız.

- Öncü, H.; Çetiner, C.Ş., Harbiye Marşı


Junior League 2011 şampiyonu Efes Pilsen! 03.09.2011 Junior League 2011'de şampiyon Efes Pilsen! Final-Four maçları sonucu 2. Fenerbahçe Ülker, 3. Borusan ZNK İÖO, 4. Galatasaray. Başta şampiyon olmak üzere, dereceye giren tüm takımlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Final ve şampiyonluk resimleri için tıklayın.


Çifte bayram kutlu olsun! 30.08.2011 Tüm sporcu, veli ve dostlarımızın Zafer ve Ramazan Bayramları'nı en içten dileklerimizle kutlar, sevdikleriyle nice sağlıklı ve mutlu bayramlar dileriz.


Junior League 2011 şampiyonu Efes Pilsen! 01.08.2011 Junior League 2011'de şampiyon Efes Pilsen! Final-Four maçları sonucu 2. Fenerbahçe Ülker, 3. Borusan ZNK İÖO, 4. Galatasaray. Başta şampiyon olmak üzere, dereceye giren tüm takımlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Final ve şampiyonluk resimleri için tıklayın.


İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp sona erdi! 25.07.2011 İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp, son dönem Game Camp ile sona erdi. Kampa katılan tüm sporcularımıza ve bizleri yalnız bırakmayan velilerimize teşekkür ediyor, İstanbul'da yaşayan sporcu ve velilerimizi 3 Eylül'de başlayacak kış çalışmalarımızda, İstanbul dışında yaşayan sporcu ve velilerimizi 2012 yaz kampımızda tekrar aramızda görebilmeyi ümit ediyoruz.

Kamp fotoğraf ve videolarına Facebook'ta İBRAHİM KUTLUAY BASKETBALL ACADEMY grubuna üye olarak ya da youtube.com/ikbacademy adresinden İbrahim Kutluay Basketball Academy'nin kanalına abone olarak ulaşabilirsiniz.


İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp'te Team Camp sona erdi, Game Camp başladı! 15.07.2011 Kayıtların sona erdiği İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp'te, Team Camp sona erdi, Game Camp başladı. İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp'in son dönemi olan Game Camp 25 Temmuz'da sona erecek.

Kamptan en güncel haber, fotoğraf ve videoları Facebook'ta İBRAHİM KUTLUAY BASKETBALL ACADEMY grubuna üye olarak ya da youtube.com/ikbacademy adresinden İbrahim Kutluay Basketball Academy'nin kanalına abone olarak takip edebilirsiniz.


İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp'te Junior Camp sona erdi, Team Camp başladı! 09.07.2011 Kayıtların sona erdiği İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp'te, Junior Camp sona erdi, Team Camp başladı. 14 Temmuz'da sona erecek Team Camp'in ardından 15 Temmuz'da Game Camp başlayacak.

Kamptan en güncel haber, fotoğraf ve videoları Facebook'ta İBRAHİM KUTLUAY BASKETBALL ACADEMY grubuna üye olarak ya da youtube.com/ikbacademy adresinden İbrahim Kutluay Basketball Academy'nin kanalına abone olarak takip edebilirsiniz.


İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp'te Junior Camp'in son dönemi başladı! 03.07.2011 Kayıtların sona erdiği İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp'te, Junior Camp 3. dönem başladı. 8 Temmuz'da sona erecek Junior Camp'in ardından 9 Temmuz'da Team Camp, 15 Temmuz'da Game Camp başlayacak.

Kamptan en güncel haber, fotoğraf ve videoları Facebook'ta İBRAHİM KUTLUAY BASKETBALL ACADEMY grubuna üye olarak ya da youtube.com/ikbacademy adresinden İbrahim Kutluay Basketball Academy'nin kanalına abone olarak takip edebilirsiniz.


İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp'te kayıtlar sona erdi! 28.06.2011 İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp'in kalan tüm dönemlerinde kontenjanlar dolmuş, kamp kayıtları sona ermiştir. Gösterdiğiniz yoğun ilgiye teşekkür ederiz!

3. dönemin başladığı kamptan en güncel haber, fotoğraf ve videoları Facebook'ta İBRAHİM KUTLUAY BASKETBALL ACADEMY grubuna üye olarak ya da youtube.com/ikbacademy adresinden İbrahim Kutluay Basketball Academy'nin kanalına abone olarak takip edebilirsiniz.


İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp başladı! 21.06.2011 İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp başladı! Başlayan 1 ve kontenjanları dolan 3 ve 5. dönemler dışında kayıtlar devam ediyor. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Kamptan en güncel haberleri ve kamp videolarını Facebook'ta İBRAHİM KUTLUAY BASKETBALL ACADEMY grubuna üye olarak ya da youtube.com/ikbacademy adresinden İbrahim Kutluay Basketball Academy'nin kanalına abone olarak takip edebilirsiniz.


İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp için son 1 gün! 20.06.2011 21 Haziran'da başlayacak İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp için son 1 gün! Kontenjanları dolan 3 ve 5. dönem dışında kayıtlar devam ediyor. 2. dönemde 5, 4. dönemde 10 kişilik kontenjan kalmıştır. Kalan son yerler için geç kalmayın!

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp için son 1 ay! 21.05.2011 İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp 21 Haziran'da başlıyor! Yoğun talep dolayısıyla Junior Camp 3. döneme (3-8 Temmuz) kayıtların kapandığı İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp'in diğer dönemlerinde kalan son yerler için geç kalmayın!

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu olsun! 18.05.2011 Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!


Junior Camp 3. dönem kayıtları kapandı! 12.05.2011 İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp'te, Junior Camp 3. dönem (3-8 Temmuz) kontenjanı dolduğu için bu döneme artık kayıt alınamamaktadır. Sporcularımıza, diğer dönemlerde kalan son yerler için acele etmelerini tavsiye ediyoruz!

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp için geri sayım başladı! 11.05.2011 21 Haziran'da başlayacak İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp için geri sayım başladı. Kontenjanı hızla dolan kampta yerinizi ayırtmak için geç kalmayın!

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp 21 Haziran'da başlıyor! 04.05.2011 İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp'e 2 aydan az bir süre kala, kayıtlar tüm hızıyla devam ediyor. Basketbol kardeşliğine katılmak için geç kalmayın!

İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.


Junior League 2011 şampiyonu Efes Pilsen! 27.04.2011 Junior League 2011'de şampiyon Efes Pilsen! Final-Four maçları sonucu 2. Fenerbahçe Ülker, 3. Borusan ZNK İÖO, 4. Galatasaray. Başta şampiyon olmak üzere, dereceye giren tüm takımlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Final ve şampiyonluk resimleri için tıklayın.


Junior League 2011'de şampiyon Efes Pilsen! 24.04.2011 Junior League'de 2010-2011 sezonu şampiyonu, finalde Fenerbahçe Ülker'e 51-40 üstünlük sağlayan Efes Pilsen oldu! 3-4.lük maçında Galatasaray'ı 58-37 yenen Borusan ZNK İÖO 3. olurken, finalin En Değerli Oyuncu'su (MVP) ödülünü Efes Pilsen'den Mert İlhan kazandı.

Başta şampiyon olmak üzere, dereceye giren tüm takımlarımızı tebrik ediyor, sezon boyu Junior League'de ter döken tüm sporculara ortaya koymuş oldukları mücadele, onların gönül verdikleri sporu yapabilmeleri için imkanlarını seferber eden tüm kulüp ve okul idarecilerine, antrenör ve velilerine teşekkür ediyoruz.


Junior League 2011 All-Star nefes kesti! 23.04.2011 Geleneksel olarak her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda gerçekleştirdiğimiz Junior League All-Star, bu yıl da nefesleri kesti. NTV Spor'dan da naklen yayınlanan All-Star maçında Kırmızı Takım, Beyaz Takım'ı yalnızca bir sayı farkla 75-74 mağlup ederken, All-Star'ın En Değerli Oyuncusu (MVP), Kırmızı Takım'da mücadele eden, B.Emine Örnek İÖO'ndan Çağatay Afşar oldu. MVP, ödülünü milli basketbolcumuz İbrahim Kutluay'ın elinden aldı.

Rookie Challenge maçı, 50-43'lük skorla yine Kırmızı Takım'ın galibiyetiyle sonuçlanırken, All-Star maçının devre aralarında yapılan Spalding 3-Sayı Yarışması'nı Fenerbahçe Ülker'den Tarık Gülay ve Çamlıca Coşkun Koleji'nden Yusuf Hakan Yüksek, adidas Skill Challenge'ı ise Geleceğin Yıldızları'ndan Yiğithan Özgür kazandılar. Spalding 3-Sayı Yarışması galipleri, Spalding ödüllerini T.C. Yeditepe Üniversitesi Kültür ve Spor Müdürü Sn. Taner Karabulut'tan, adidas Skill Challenge galibi ise adidas ödülünü adidas Türkiye yetkilisi Sn. Anıl Tuncel'den aldılar.

Junior League 2011'de heyecan, 24 Nisan Pazar, saat 13.00'te T.C. Yeditepe Üniversitesi Spor Salonu'nda oynanacak ve Borusan ZNK İÖO ile Galatasaray'ı karşı karşıya getirecek 3-4.lük ve 14.15'te yine aynı salonda oynanacak ve Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker'i karşı karşıya getirecek Şampiyonluk maçlarıyla devam edecek. Junior League 2011'in son gününde yine tüm basketbolseverleri bu büyük heyecanı paylaşmak üzere T.C. Yeditepe Üniversitesi Spor Salonu'na bekliyoruz.


Junior League 2011'de finalin adı Efes Pilsen - Fenerbahçe Ülker! 22.04.2011 Junior League 2011'de Yarı Final maçları tamamlandı. Yarı Final'de alınan sonuçlara göre, Final'de Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker, 3-4.lük maçında ise Borusan ZNK İÖO ile Galatasaray karşılaşacak. 24 Nisan Pazar, saat 13.00'te T.C. Yeditepe Üniversitesi Spor Salonu'nda oynanacak 3-4.lük ve 14.15'te yine aynı salonda oynanacak Şampiyonluk maçlarına tüm basketbolseverleri bekliyoruz.

Junior League 2011'de All-Star maçı 23 Nisan Cumartesi, saat 11.00'de, Rookie Challenge maçı ise aynı gün, saat 13.00'te yine T.C. Yeditepe Üniversitesi Spor Salonu'nda oynanacak olup, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayacağımız bu özel günde de tüm basketbolseverleri aramızda görmek istiyoruz.


Junior League 2011 All-Star ve Final-Four programı! 18.04.2011 Junior League 2011'de All-Star ve Final-Four bu haftasonu yapılacaktır. Buna göre, All-Star ve Final-Four programı aşağıdaki gibi planlanmıştır:

22 Nisan 2011 Cuma

18.00: Efes Pilsen - Borusan ZNK İÖO
19.15: Fenerbahçe Ülker - Galatasaray

23 Nisan 2011 Cumartesi

09.00: adidas Skill Challenge Elemeleri
10.00: Spalding 3-Sayı Yarışması Yarı Finali
11.00: JL-2011 All-Star Maçı (1999 doğumlular) - NTV Spor Naklen Yayın
13.00: JL-2011 Rookie Challenge Maçı (2000 doğumlular)

24 Nisan 2011 Pazar

13.00: 3-4.lük Maçı (Yarı Final mağlupları)
14.15: Şampiyonluk Maçı (Yarı Final galipleri)
15.30: Ödül Töreni

adidas Skill Challenge

adidas Skill Challenge elemeleri için isim yazdıran tüm sporcuların saat 08.45'te salonda hazır bulunmaları gerekmektedir. Elemeler saat 09.00'da başlayacaktır. Elemelere katılan sporcuların, eleme sırasında, JL-2011'de formasını giydikleri takıma ait maç formalarını giymeleri zorunludur. En iyi dereceleri yapan 4 sporcu, All-Star maçının devre arasında yapılacak finale katılmaya hak kazanacaktır.

Spalding 3-Sayı Yarışması

Ön elemeleri başarıyla geçen ve isimleri JL-2011 resmi internet sitesinde yayınlanan 7 sporcunun saat 09.45'te salonda hazır bulunmaları gerekmektedir. Yarı final saat 10.00'da başlayacaktır. Yarı finale katılan sporcuların, yarı final sırasında, JL-2011'de formasını giydikleri takıma ait maç formalarını giymeleri zorunludur. En iyi dereceleri yapan 4 sporcu, All-Star maçının ilk periyodunun sonunda yapılacak finale katılmaya hak kazanacaktır.

JL-2011 All-Star

Junior League 2011 All-Star maçında forma giyecek 1999 doğumlu sporcularla, sahaya çıkacak antrenörlerin isim ve takımları aşağıda ilginize sunulmuştur:

Kırmızı Takım:

1. Emir Omar Gürses (Şişli Terakki)
2. Burak Aktaş (Gelecek Nesil)
3. Yiğitcan Saybir (Efes Pilsen)
4. Baran Bakırcı (Unibasket)
5. Çağatay Afşar (B.Emine Örnek İÖO)
6. Burak Böcügöz (FMV Işık SK)
7. Doruk Karabulut (Beşiktaş)
8. Atakan Gökseven (Borusan ZNK İÖO)
9. Saruhan Uygur (Galatasaray)
10. Ege Bayraktaroğlu (Maslak MVP)
11. Mert İlhan (Efes Pilsen)
12. Hakan Şimşek (Fenerbahçe Ülker)

Antrenörler:

Berk Güleçyıldız (B.Emine Örnek İÖO)
Sabri Aşçı (Unibasket)

Beyaz Takım:

1. İsmail Berk Emirli (B.Emine Örnek İÖO)
2. Uğur Çelik (Fenerbahçe Ülker)
3. Emircan Şişik (MVP Spor)
4. Adem Deniz (B.Sancak SK)
5. Barış Fergana (B.Emine Örnek İÖO)
6. Erez Meshulam (FMV Işık SK)
7. Burak Eldeleklioğlu (Fenerbahçe Ülker)
8. Tolgahan Erdil (Borusan ZNK İÖO)
9. Berkin Berikman (Irmak İÖO)
10. Alperen Kurnaz (Galatasaray)
11. Muhaymin Mustafa (Efes Pilsen)
12. Sinan Orhun (Küçük Prens İÖO)

Antrenörler:

Lütfi Ahmetoğlu (Fenerbahçe Ülker)
Ali Turan (Borusan ZNK İÖO)

Yukarıda isimleri bulunan tüm sporcu ve antrenörlerin, JL-2011 All-Star'a katılacaklarını yazılı olarak mvp@mvp.com.tr ya da ozlem.kutluay@mvp.com.tr adreslerine bildirmeleri gerekmektedir. Sporcular saat 10.00'da, spor salonunun bulunduğu binanın -3. katında bulunan Yeşil Spor Salonu'nda toplanacaklar ve adidas All-Star formalarını teslim alacaklardır. Sporcuların, beyaz spor çoraplarını ve (tercihen adidas) basketbol ayakkabılarını kendileri getirmeleri gerekmektedir.

Antrenörlerin maça takım elbiseyle çıkmaları gerekmektedir.

Sporcu ve antrenörlere saat 10.30'da maç ve naklen yayınla ilgili bir brifing verilecek olup, takımlar ısınmak için sahaya saat 10.45'te çıkacaklardır.

JL-2011 Rookie Challenge

Junior League 2011 Rookie Challenge maçında forma giyecek 2000 doğumlu sporcuların isim ve takımları aşağıda ilginize sunulmuştur:

Kırmızı Takım:

1. Cem Dinçer (Beşiktaş)
2. Reşat Cumurcu (Üsküdar Basketbol)
3. Onur Alp Varlık (Miltaş MVP)
4. Ata Özsan (Hisar Okulları)
5. Cihat Emanet (Çevre SK)
6. Furkan Kalkan (Armada)
7. Derin Türken (Irmak İÖO)
8. Bora Hadioğlu (Galatasaray)
9. Arda Sapan (Geleceğin Yıldızları)
10. Ege Cem Sun (Efes Pilsen)
11. Barış Yersel (B.Emine Örnek İÖO)
12. Arda Tunca (Unibasket)

Beyaz Takım:

1. Umur Gençoğlu (Sezin İÖO)
2. Mehmetcan Hocaoğlu (Şişli Terakki)
3. Derin İlter (Hisar Okulları)
4. Kaan Saylan Telimen (Küçük Prens İÖO)
5. Kerem Bilaçlı (B.Emine Örnek İÖO)
6. Emre Bülbül (Borusan ZNK İÖO)
7. Abdullah Karahan (İst. DSİ Spor)
8. Kubilay Ersayın (Pamukspor)
9. Kaan Baykuş (BASK)
10. Abdülkadir Serdar (B.Sancak SK)
11. Metehan Özdemir (F.Bahçe Avrupa)
12. Eray Aydoğan (FMV Işık SK)

Yukarıda isimleri bulunan tüm sporcuların, JL-2011 Rookie Challenge'a katılacaklarını yazılı olarak mvp@mvp.com.tr ya da ozlem.kutluay@mvp.com.tr adreslerine bildirmeleri gerekmektedir. Sporcular saat 11.00'de spor salonunun bulunduğu binada hazır bulunacaklar, saat 12.00'de binanın -3. katında bulunan Yeşil Spor Salonu'nda toplanacaklar ve adidas Rookie Challenge formalarını teslim alacaklardır. Sporcuların, beyaz spor çoraplarını ve (tercihen adidas) basketbol ayakkabılarını kendileri getirmeleri gerekmektedir.

Sporculara saat 12.45'te maçla ilgili bir brifing verilecek olup, takımlar ısınmak için sahaya saat 12.55'te çıkacaklardır.


Junior League 2011'de Çeyrek Final maçları sona erdi! 17.04.2011 Junior League 2011'de Çeyrek Final maçları sona erdi. Çeyrek Final maç skorlarını ve Yarı Final eşleşmelerini bu sayfalarda bulabilirsiniz.

Junior League 2011 Yarı Final karşılaşmaları 22 Nisan 2011 Cuma günü, saat 18.00 ve 19.15'te, All-Star karşılaşması, 23 Nisan 2011 Cumartesi günü, saat 11.00'de, Rookie Challenge karşılaşması, 23 Nisan 2011 Cumartesi günü, saat 13.00'te, 3-4.lük maçı 24 Nisan 2011 Pazar günü, saat 13.00'te, Final karşılaşması 24 Nisan 2011 Pazar günü, saat 14.30'da ve ödül töreni aynı gün, saat 16.00'da, tüm Junior League 2011 maçlarının oynandığı T.C. Yeditepe Üniversitesi Spor Salonu'nda yapılacaktır.


Junior League 2011 All-Star için geri sayım başladı! 11.04.2011 Junior League 2011 All-Star heyecanı, bu yıl da, her yıl olduğu gibi 23 Nisan'da yaşanıyor; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusuna coşku katıyor.

Junior League 2011'de oynayan 1999 doğumlu sporcuların yer alacağı All-Star karşılaşması, 23 Nisan 2011 Cumartesi günü, saat 11.00'de, tüm Junior League 2011 maçlarının oynandığı T.C. Yeditepe Üniversitesi Spor Salonu'nda oynanacak, NTV Spor'dan canlı yayınlanacaktır. Junior League 2011'de forma giyen 2000 doğumlu sporcuların yer alacağı Rookie Challenge karşılaşması ise, yine aynı yer ve tarihte, saat 13.00'te başlayacaktır.

JUNIOR LEAGUE 2011 FİNAL GRUBU KARŞILAŞMALARI:

Junior League 2011'de Çeyrek Final karşılaşmaları 17 Nisan 2011 Pazar günü oynanacak olup, maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz. Junior League 2011 Yarı Final karşılaşmaları 22 Nisan 2011 Cuma günü, saat 18.00 ve 19.15'te, 3-4.lük maçı 24 Nisan 2011 Pazar günü, saat 13.00'te, Final karşılaşması 24 Nisan 2011 Pazar günü, saat 14.30'da ve ödül töreni aynı gün, saat 16.00'da yapılacaktır.

All-Star Kadroları:

Junior League 2011 All-Star kadroları, 18 Nisan 2011 Pazartesi günü açıklanacaktır.

adidas Skill Challenge:

adidas Skill Challenge için ismini yazdıran tüm sporcular, 23 Nisan 2011 Cumartesi günü, saat 09.00'da, T.C. Yeditepe Üniversitesi Spor Salonu'nda hazır bulunacak ve ön elemeye katılacaklardır. En iyi zamanları yapan ilk 4 sporcu, NTV Spor'dan canlı yayınlanacak adidas Skill Challenge finalinde yer alma hakkını elde edecektir. Her etap kendi içinde değerlendirilecek, puan ya da süre taşıma uygulaması yapılmayacaktır.

Spalding 3-Sayı Yarışması:

Spalding 3-Sayı Yarışması'nda ön elemeleri geçerek, yarı finale katılmaya hak kazanan sporcuların listesi aşağıda ilginize sunulmuştur. Aşağıda ismi bulunan sporcular, 23 Nisan 2011 Cumartesi günü, saat 10.00'da, T.C. Yeditepe Üniversitesi Spor Salonu'nda hazır bulunacak ve yarı finalde mücadele edeceklerdir. En çok sayıyı atan ilk 4 sporcu, NTV Spor'dan canlı yayınlanacak Spalding 3-Sayı Yarışması finalinde yer alma hakkını elde edecektir. Her etap yine kendi içinde değerlendirilecek, puan ya da süre taşıma uygulaması yapılmayacaktır.

Spalding 3-Sayı Yarışması'nda Yarı Finale Katılmaya Hak Kazanan Sporcular:

Atakan Gökseven (Borusan ZNK İÖO)
Doğan Alp Arın (Kaan SK)
Tarık Gülay (Fenerbahçe Ülker)
Yusuf Hakan Yüksek (Çamlıca Coşkun K.)
Cahit Batu Akalın (Sezin İÖO)
Ege Albayrak (B.şehir Basketbol SK)
Bora Kantarcı (Irmak İÖO)


Junior League 2011'de Play-Off maçları sona erdi! 10.04.2011 Junior League 2011'de Play-Off maçları sona erdi. Play-Off maç skorlarını, puan durumlarını ve önümüzdeki haftanın maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz.


Spalding 3-Sayı Yarışması ön elemelerinde 3 Nisan sonuçları! 04.04.2011 Junior League 2011 All-Star Spalding 3-Sayı Yarışması ön elemelerinde 3 Nisan Pazar günü itibarıyla alınmış tüm sonuçları indirmek için tıklayın.

Top 24:

8 Puan Toplayanlar:
Atakan Gökseven (Borusan ZNK İÖO)

7 Puan Toplayanlar:
Doğan Alp Arın (Kaan SK)
Tarık Gülay (Fenerbahçe Ülker)

6 Puan Toplayanlar:
Yusuf Hakan Yüksek (Çamlıca Coşkun K.)
Cahit Batu Akalın (Sezin İÖO)
Ege Albayrak (B.şehir Basketbol SK)

5 Puan Toplayanlar:
Mert Kuzucu (Geleceğin Yıldızları)
Kaan Baykuş (BASK)
Uğur Erten (Basketbolun Yıldızları)
Kaan Telimen (Suadiye Basket)
Deniz Demirseren (Bahçeşehir Koleji)
Doruk Karaca (Teşvikiye İhtisas)
Abdülmecid Gümüş (İst. Tofaş SK)
Mert Doğan (B.S.Demirel İÖO)
Deniz Akkılıç (Haluk Ündeğer İÖO)
Yiğit Karataş (Gelecek Nesil)
Abdülkerim Kümbetli (Beykoz Ortaçeşme)
Akif Yenel (FESA)
Timuçin Tezcanoğlu (FESA)
Tunç Yüce (Küçük Prens İÖO)
Sinan Orhun (Küçük Prens İÖO)
Boray Sarıca (Efes Pilsen)
Atakan Şahinkaya (Efes Pilsen)
Alp Gürpınar (Unibasket)


Play-Off 3. hafta maçları sona erdi! 03.04.2011 Junior League 2011'de Play-Off 3. hafta maçları sona erdi. Play-Off 3. hafta maç skorlarını, puan durumlarını ve önümüzdeki haftanın maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz.


29 Mart 2011 Tarihli Lig Kurulu Kararı! 30.03.2011 Junior League 2011 Lig Kurulu, 20 Mart 2011 Pazar günü oynanan ve istenmeyen olaylara sahne olan Kızıltoprak - Starların Doğuşu karşılaşmasını değerlendirmek ve benzeri olayların tekrar yaşanmaması için gereken yaptırımları ivedilikle karara bağlayarak, tavizsiz uygulamak amacıyla 29 Mart 2011 Salı günü toplanmış, toplantı sonucunda aşağıdaki kararlar alınmıştır:

1. Spor, dostluk, barış, kardeşliktir. Junior League 2011 Lig Kurulu'nun, Türk sporuna ve kamuoyuna karşı sorumlulukları gereği, nedeni ne olursa olsun, spor sahalarında kavga ve şiddete müsamaha göstermesi mümkün değildir. Özellikle 12 yaş altı gençlerin mücadele ettiği bir basketbol liginde, küçüklere örnek olunması gerekirken, yaşanan bu ve benzeri olaylara gösterilebilecek en ufak tolerans, küçüklere yanlış mesajlar verecek, Kurul'un sorumluluklarını ihmal etmesi anlamı taşıyacaktır.

20 Mart 2011 Pazar günü oynanan ve istenmeyen olaylara sahne olan Kızıltoprak - Starların Doğuşu karşılaşmasında, her iki tarafın da olaylara karıştığı tespit edilmiş, bu nedenle, hiçbir neden - sonuç ilişkisi aranmak, haklı - haksız ayrımı yapılmaksızın, olaylara karışan her iki tarafın da Junior League 2011'den ihraç edilmesine karar verilmiştir.

2. Junior League 2011 Lig Kurulu, Türk sporu ve kamuoyuna olduğu kadar, Junior League 2011'de ter döken sporculara karşı da sorumludur. Büyüklerinin düşüncesizlik, sorumsuzluk, kontrolsüzlük ve ölçüsüzlüklerinden dolayı, kendi çaba ve özverileriyle ligde Play-Off'a kadar yükselmiş bir takımın oyuncularının cezalandırılması vicdanlarımızın taşıyamayacağı bir yüktür.

Bu sebepten, 20 Mart 2011 Pazar günü oynanan Kızıltoprak - Starların Doğuşu karşılaşmasının galibi Kızıltoprak takımının, lige aşağıdaki şartlarla devamına izin verilmesine karar verilmiştir:

2.a. Kızıltoprak takımı kalan tüm maçlarını seyircisiz oynayacak, maçın seyircisiz oynanması için Organizasyon Komitesi'nin maç saatlerinde yapacağı zorunlu değişikliklerin tümüne kayıtsız, şartsız uyacaktır.

2.b. Kızıltoprak takımı sahaya yalnızca 20 Mart 2011 Pazar günü itibarıyla Organizasyon Komitesi'ne bildirmiş olduğu, tamamı TBF lisanslı oyunculardan oluşan 20 kişilik kadrosundan seçtiği en az 10, en fazla 15 oyuncuyla çıkacak, bu kadrosunda herhangi bir değişiklik yapmayacaktır.

2.c. Kızıltoprak takımı sahaya yalnızca TBF Antrenör Belgeli bir antrenör gözetiminde çıkacak, sahada Kızıltoprak Spor Kulübü'nden başka hiçbir yetkili bulunmayacaktır. 20 Mart 2011 Pazar günü yaşanan olaylara karışan Antrenör Hakan Çınar ve İdareci Teoman Özgün kesinlikle salona alınmayacaktır.

3. Bu çerçevede, Kızıltoprak Spor Kulübü'nün 3 Nisan 2011 Pazar günü, saat 17.00'de oynaması gereken FMV Işık SK - Kızıltoprak maçı, diğer maçları izlemek için salona gelmiş bulunan seyircilerin kolayca salon dışına çıkarılabilmesi için saat 18.15'e alınmış; aynı tarihte, saat 18.15'te oynanması gereken Fenerbahçe Ülker - Hisar Okulları karşılaşması ise, seyircilerin salona daha rahat girip çıkabilmesi için saat 17.00'ye çekilmiştir.

4. Son olarak, Junior League 2011 Lig Kurulu'nun 2005'ten beri ev sahipliğimizi yapan T.C. Yeditepe Üniversitesi Rektörlüğü'ne karşı sorumlulukları gereği, Junior League 2011'e katılan tüm takım yöneticilerine, antrenörlerine, sporcularına, velilerine ve Junior League 2011 maçlarını izlemeye gelen tüm seyircilere aşağıdaki hatırlatmayı yapmak isteriz:

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'na göre üniversiteler, bilimsel özerkliğe ve kamu tüzelkişiliğine sahip kurumlardır. Üniversiteler, polis yetki alanının dışındadır; polis, üniversite rektörlüğünden izin almadan ya da üniversite rektörlüğü tarafından davet edilmeden üniversiteye giremez.

Üniversite sınırları içerisinde tek güvenlik otoritesi, üniversite rektörlüğü tarafından yetkilendirilmiş özel güvenlik personelidir. Junior League 2011'e katılan tüm takım yöneticileri, antrenörleri, sporcuları, velileri ve Junior League 2011 maçlarını izlemeye gelen tüm seyirciler üniversite güvenliğinin kendilerine verdiği talimatlara uymakla, Junior League 2011 Lig Kurulu, Junior League 2011'e katılan tüm takım yöneticilerinin, antrenörlerinin, sporcularının, velilerinin ve Junior League 2011 maçlarını izlemeye gelen tüm seyircilerin bu talimatlara uymasını sağlamakla yükümlüdür.

Bu sebepten, üniversite görevlilerinin uyarı ve talimatlarına uymayan kurum ve kişilere yaptırım uygulamakla yükümlü olduğumuzu ve misafiri olduğumuz kurumun kurallarını uygulamakta da, lig kurallarını uygulamakta olduğumuz kadar kararlı olduğumuzu ilgili tüm kurum ve kişilere önemle hatırlatırız.


Play-Off 2. hafta maçları sona erdi! 27.03.2011 Junior League 2011'de Play-Off 2. hafta maçları sona erdi. Play-Off 2. hafta maç skorlarını, puan durumlarını ve önümüzdeki haftanın maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz.

Junior League 2011 All-Star Spalding 3-Sayı Yarışması ön elemelerinde 27 Mart Pazar günü itibarıyla alınmış tüm sonuçları indirmek için tıklayın.

Top 22:

8 Puan Toplayanlar:
Atakan Gökseven (Borusan ZNK İÖO)

7 Puan Toplayanlar:
Doğan Alp Arın (Kaan SK)

6 Puan Toplayanlar:
Yusuf Hakan Yüksek (Çamlıca Coşkun K.)
Cahit Batu Akalın (Sezin İÖO)

5 Puan Toplayanlar:
Mert Kuzucu (Geleceğin Yıldızları)
Kaan Baykuş (BASK)
Uğur Erten (Basketbolun Yıldızları)
Kaan Telimen (Suadiye Basket)
Deniz Demirseren (Bahçeşehir Koleji)
Doruk Karaca (Teşvikiye İhtisas)
Abdülmecid Gümüş (İst. Tofaş SK)
Mert Doğan (B.S.Demirel İÖO)
Deniz Akkılıç (Haluk Ündeğer İÖO)
Yiğit Karataş (Gelecek Nesil)
Abdülkerim Kümbetli (Beykoz Ortaçeşme)
Akif Yenel (FESA)
Timuçin Tezcanoğlu (FESA)
Tunç Yüce (Küçük Prens İÖO)
Sinan Orhun (Küçük Prens İÖO)
Boray Sarıca (Efes Pilsen)
Atakan Şahinkaya (Efes Pilsen)
Alp Gürpınar (Unibasket)


Basketbol kardeşliktir. Kardeşliğe sen de katıl! 22.03.2011 İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp, 2011 yazında yeni bir içerik ve yepyeni kamp programıyla kardeşliğe yeni bir boyut getiriyor.

İbrahim Kutluay & adidas Summer Camp'in yenilenen sayfasına ve yeni içeriğine ulaşmak için tıklayın.


Spalding 3-Sayı Yarışması ön elemelerinde 20 Mart sonuçları! 21.03.2011 Junior League 2011 All-Star Spalding 3-Sayı Yarışması ön elemelerinde 20 Mart Pazar günü itibarıyla alınmış tüm sonuçları indirmek için tıklayın.

Top 15:

6 Puan Toplayanlar:
Yusuf Hakan Yüksek (Çamlıca Coşkun K.)
Cahit Batu Akalın (Sezin İÖO)

5 Puan Toplayanlar:
Mert Kuzucu (Geleceğin Yıldızları)
Kaan Baykuş (BASK)
Uğur Erten (Basketbolun Yıldızları)
Kaan Telimen (Suadiye Basket)
Deniz Demirseren (Bahçeşehir Koleji)
Doruk Karaca (Teşvikiye İhtisas)
Abdülmecid Gümüş (İst. Tofaş SK)
Mert Doğan (B.S.Demirel İÖO)
Deniz Akkılıç (Haluk Ündeğer İÖO)
Yiğit Karataş (Gelecek Nesil)
Abdülkerim Kümbetli (Beykoz Ortaçeşme)
Akif Yenel (FESA)
Timuçin Tezcanoğlu (FESA)


Play-Off 1. hafta maçları sona erdi! 20.03.2011 Junior League 2011'de Play-Off 1. hafta maçları sona erdi. Play-Off 1. hafta maç skorlarını, puan durumlarını ve önümüzdeki haftanın maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz.


Junior League 2011'de Play-Out maçları tamamlandı! 13.03.2011 Junior League 2011'de Play-Out maçları tamamlandı. Play-Out maç skorlarını, puan durumlarını ve önümüzdeki haftanın maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz.

Junior League 2011 All-Star Spalding 3-Sayı Yarışması ön elemelerinde 13 Mart Pazar günü alınan sonuçlar:

6 Puan Toplayanlar:
Yusuf Hakan Yüksek (Çamlıca Coşkun K.)
Cahit Batu Akalın (Sezin İÖO)

5 Puan Toplayanlar:
Deniz Demirseren (Bahçeşehir Koleji)
Doruk Karaca (Teşvikiye İhtisas)
Abdülmecid Gümüş (İst. Tofaş SK)

4 Puan Toplayanlar:
Ömer Doruk Suder (FMV Erenköy Işık İÖO)
M.Emin Ünal (Çamlıca Coşkun K.)
Sezer Sarper Öztürk (İBB SK)
Okyanus Hücümenoğlu (Maslak MVP)

3 Puan Toplayanlar:
Ali Demircioğlu (İst. Tofaş SK)

2 Puan Toplayanlar:
Bora Nakip (Genç Boğaziçi)
İlker Gül (Genç Boğaziçi)
Kaan Erdoğan (Bahçeşehir Koleji)
Emircan Demircan (İBB SK)
Erdem Tursun (Çevre SK)
Furkan Burak Gökmen (Basketbol Gelişim)
Ömer Faruk Ülvan (Üsküdar Basketbol)
Umut Akyiğit (Üsküdar Basketbol)
Furkan Kalkan (Sezin İÖO)

1 Puan Toplayanlar:
Deniz Güngör (Basketbol Gelişim)
Burak Albayrak (Teşvikiye İhtisas)
Hasan Bahçıvan (Maslak MVP)

0 Puan Toplayanlar:
Can Nacar (FMV Erenköy Işık İÖO)
Vatan Taşkur (Çevre SK)


Spalding 3-Sayı Yarışması ön elemelerinde 6 Mart sonuçları! 09.03.2011 Junior League 2011 All-Star Spalding 3-Sayı Yarışması'nın ön elemelerinde 6 Mart Pazar günü alınan sonuçlar aşağıda ilgilerinize sunulmuştur:

5 Puan Toplayanlar:
Mert Kuzucu (Geleceğin Yıldızları)
Kaan Baykuş (BASK)
Uğur Erten (Basketbolun Yıldızları)
Kaan Telimen (Suadiye Basket)

4 Puan Toplayanlar:
Ömer Erken (Basketbolun Yıldızları)
Kerem Alp Keleş (Starların Doğuşu)

3 Puan Toplayanlar:
Mert Özkaya (Enka Okulları)
Can Özgen (Suadiye Basket)
Adem Deniz (Bayrampaşa Sancak SK)

2 Puan Toplayanlar:
Yağız Polat Tipigil (Geleceğin Yıldızları)
Bora Karlıdağ (Siyah Beyaz SK)
Oğuz Çakır (Siyah Beyaz SK)
Ali Bayraktar (Enka Okulları)
Şahin Özyardımcı (Starların Doğuşu)

1 Puan Toplayanlar:
Mert Kılıçlıoğlu (Pamukspor)
Yunus Altundaş (Pamukspor)
Alper Abacı (BASK)
Hadis Vatansever (Bayrampaşa Sancak SK)
Efe Aydın (Dream Team)

0 Puan Toplayanlar:
Burak Erensoy (Florya Elit)
Deniz Kaya (Florya Elit)
Deniz Bucan (Dream Team)


Play-Out 1. hafta maçları sona erdi! 06.03.2011 Junior League 2011'de Play-Out 1. hafta maçları sona erdi. Play-Out 1. hafta maç skorlarını, puan durumlarını ve önümüzdeki haftanın maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz.


Play-Off fikstürü güncellendi! 05.03.2011 Sitemizdeki Maç Programı, Maç Sonuçları ve Puan Durumu bölümleri Play-Out, Play-Off ve Final Grubu programlarını da kapsayacak şekilde güncellenmiştir. İlgililer kalan maçların program, sonuç ve puanlarını ilgili bölümlerden takip edebilirler.

Junior League 2011 Play-Off eşleşmelerini bilgisayarınıza indirmek için tıklayın.

Junior League 2011 Play-Off maç programını bilgisayarınıza indirmek için tıklayın.


Junior League 2011'de Play-Off başlıyor! 02.03.2011 Junior League 2011'de normal sezon 27 Şubat Pazar günü oynanan karşılaşmalarla sona erdi. Junior League 2011'de Play-Off maçları, 6 Mart Pazar günü oynanacak Play-Out maçlarıyla başlıyor. Junior League 2011 Play-Off eşleşmelerini indirmek için tıklayın.

Junior League 2011 Play-Off maç programını indirmek için tıklayın.

Junior League 2011 All-Star 3-Sayı Yarışması elemeleri de 6 Mart Pazar günü başlayacak olup, takımlar 3-Sayı Yarışması adaylarını anasayfamızın sağ sütununun en altında bulunan All-Star Aday Formu'nu doldurarak bizlere bildirebilirler.

Önemli Not: Junior League 2011 All-Star 3-Sayı Yarışması elemelerine yalnızca Play-Off'a kalan takımlar aday gösterebilirler. Play-Off'a kalan her takım yalnızca iki aday gösterebilir. All-Star Aday Formu'nun takım antrenörü ya da idarecisi tarafından doldurulması zorunludur. Bu takım yetkilileri dışında hiç kimsenin aday başvuruları dikkate alınmayacaktır.


Junior League 2011'de 7. hafta sona erdi! 27.02.2011 Junior League 2011'de 7. hafta maçları sona erdi. 7. hafta maç skorlarını, puan durumlarını ve önümüzdeki haftanın maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz.


Junior League 2011 26 Şubat sonuçları! 26.02.2011 Junior League 2011'de 26 Şubat maçları sona erdi. 26 Şubat maç skorlarını ve 27 Şubat maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz. Puan durumu ise haftabaşında, 7. hafta maçlarının tamamı sona erdikten sonra güncellenecektir.


Junior League 2011'de 6. hafta sona erdi! 20.02.2011 Junior League 2011'de 6. hafta maçları sona erdi. 6. hafta maç skorlarını, puan durumlarını ve önümüzdeki haftanın maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz.


Junior League 2011 19 Şubat sonuçları! 19.02.2011 Junior League 2011'de 19 Şubat maçları sona erdi. 19 Şubat maç skorlarını ve 20 Şubat maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz. Puan durumu ise haftabaşında, 6. hafta maçlarının tamamı sona erdikten sonra güncellenecektir.


Junior League 2011'de ara bitti! 16.02.2011 Junior League 2011'e, yarıyıl tatilinden dolayı verilen aranın ardından, 19 Şubat'ta yapılacak karşılaşmalarla devam edilecektir. Tüm idareci, antrenör, sporcu ve velilerimize önemle hatırlatırız.


Finspor'dan Junior League sporcularına karne hediyesi! 01.02.2011 Junior League 2011 resmi sponsoru Finspor, Junior League sporcularına özel Spalding toplarda, 28 Şubat'a kadar tüm Finspor mağazalarında ve tüm ürünlerde geçerli olan %10 indirimin yanısıra, Junior League'e özel %10 ek indirim (toplam %20 indirim) fırsatı sunuyor (*). Junior League'e özel karne hediyenizi almak için en yakın Finspor mağazasını ziyaret etmeniz yeterli (**). Size en yakın Finspor mağazasını www.finspor.com adresinden bulabilirsiniz.

* Bu fırsat internet üzerinden yapılan alışverişlerde geçerli değildir.
** Bu fırsattan yararlanmak için sporcuların alışveriş sırasında sporcu lisanslarını mağaza yetkilisine ibraz etmeleri gerekmektedir.


Junior League 2011'de yarıyıl tatili! 25.01.2011 Junior League 2011'e, sporcularımızın yarıyıl tatiline girmeleri nedeniyle 19 Şubat'a kadar ara verilmiştir. Junior League 2011'de maçlar, 19 Şubat'tan itibaren tüm hızıyla devam edecektir. Tüm sporcularımıza iyi tatiller diliyoruz...


Junior League 2011'de 5. hafta sona erdi! 23.01.2011 Junior League 2011'de 5. hafta maçları sona erdi. 5. hafta maç skorlarını, puan durumlarını ve önümüzdeki haftanın maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz.


Junior League 2011 22 Ocak sonuçları! 22.01.2011 Junior League 2011'de 22 Ocak maçları sona erdi. 22 Ocak maç skorlarını ve 23 Ocak maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz. Puan durumu ise haftabaşında, 5. hafta maçlarının tamamı sona erdikten sonra güncellenecektir.


Junior League 2011'de 4. hafta sona erdi! 09.01.2011 Junior League 2011'de 4. hafta maçları sona erdi. 4. hafta maç skorlarını, puan durumlarını ve önümüzdeki haftanın maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz.


Junior League 2011 8 Ocak sonuçları! 08.01.2011 Junior League 2011'de 8 Ocak maçları sona erdi. 8 Ocak maç skorlarını ve 9 Ocak maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz. Puan durumu ise haftabaşında, 4. hafta maçlarının tamamı sona erdikten sonra güncellenecektir.


Oyun Kuralları'nda güncelleme! 07.01.2011 Sezon başında Belgeler başlığının altında yayınlanan Oyun Kuralları belgesi, 2003'ten beri düzenlenmekte olan Junior League'de 8 yıldır uygulanmakta olan ve herkesçe malum olduğu düşünülen bazı kuralların da eklenmesiyle güncellenmiştir. Oyun Kuralları belgesinin tüm idareci, antrenör, sporcu ve velilerimiz tarafından tekrar gözden geçirilmesini önemle rica ediyoruz.


Junior League 2011'de 3. hafta sona erdi! 02.01.2011 Junior League 2011'de 3. hafta maçları sona erdi. 3. hafta maç skorlarını, puan durumlarını ve önümüzdeki haftanın maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz.


İyi seneler! 31.12.2010 Tüm sporcu, veli, antrenör, idareci ve dostlarımızın yeni yılını en içten dileklerimizle kutluyor, spor, sağlık ve mutluluk dolu yeni bir yıl diliyoruz.

Junior League'de 1 Ocak Cumartesi günü maç yapılmayacağını, maçların 2 Ocak Pazar gününden itibaren devam edeceğini tüm sporcu, veli, antrenör ve idarecilerimize önemle hatırlatıyoruz.


Junior League 2011'de 2. hafta sona erdi! 26.12.2010 Junior League 2011'de 2. hafta maçları sona erdi. 2. hafta maç skorlarını, puan durumlarını ve önümüzdeki haftanın maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz.


Junior League 2011 25 Aralık sonuçları! 25.12.2010 Junior League 2011'de 25 Aralık maçları sona erdi. 25 Aralık maç skorlarını ve 26 Aralık maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz. Puan durumu ise haftabaşında, 2. hafta maçlarının tamamı sona erdikten sonra güncellenecektir.


Junior League'den önemli duyurular! 23.12.2010 1. Junior League 2011'in ilk haftasında bazı takımlarımızın bazı oyuncularını lisanssız oynatmak istedikleri ve bu isteklerinde ısrarcı oldukları görülmüştür. Lig başlamadan tüm takımlarımıza tebliğ edilmiş bulunan ve hala Junior League 2011 resmi internet sitesinde Belgeler başlığının altında kolayca bulunabilecek Lig Yönetmeliği uyarınca, Junior League 2011'de, İSTİSNASIZ TÜM TAKIMLARIN, SAHAYA SÜRECEKLERİ İSTİSNASIZ TÜM OYUNCULARIN LİSANSLARINI maç öncesinde maçın hakemlerine ibraz etmekle yükümlü olduklarını, lisanssız oyuncu oynatmakta ısrar eden takımların Disiplin Kurulu'na sevk edileceğini, Kurul'un onayıyla lisanssız oyuncu oynatan takım aleyhinde 20 - 0 hükmen mağlubiyet kararı verilebileceğini ve İSTİSNASIZ TÜM TAKIMLARIMIZIN Lig Yönetmeliği'ne tabi olduklarını önemle hatırlatırız!

2. Junior League 2011'in ilk haftasında, ayrıca, bazı takımlarımızın Junior League antetli matbu esame listesi formlarını kullanmadıkları görülmüştür. İSTİSNASIZ TÜM TAKIMLARIMIZIN sahaya sürecekleri oyuncuların listesini maç öncesinde maçın hakemlerine ibraz etmekle yükümlü olduklarını, bu listelerin Junior League antetli matbu esame listesi formuna yazılmış olması gerektiğini ve bu formun sezon boyunca Junior League 2011 resmi internet sitesinde Belgeler başlığının altında kolayca bulunabileceğini önemle hatırlatırız!


Junior League 2011'de ilk hafta sona erdi! 19.12.2010 Junior League 2011'de ilk hafta maçları sona erdi. İlk hafta maç skorlarını, puan durumlarını ve önümüzdeki haftanın maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz.


Junior League 2011 başladı! 18.12.2010 Junior League 2011, ilk gün yapılan ön eleme grubu maçlarıyla başladı! Rakiplerine karşı üstünlük sağlayan Kaan SK, Basketbolun Yıldızları ve Bahçeşehir Basketbol SK normal sezon maçlarını oynamaya hak kazandılar. Ön eleme maç skorlarını, puan durumlarını ve 19 Aralık maç programını bu sayfalarda bulabilirsiniz.


Junior League'den önemli duyurular! 15.12.2010 1. Junior League 2011, 18 Aralık 2010 Cumartesi günü, saat 14.00'te oynanacak Kaan SK - İst. Ufuk Koleji SK maçıyla resmen başlayacaktır. 2010 - 2011 sezonunun tüm takım ve sporcularımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

2. Maçlara gelirken A takımlarının (fikstürde adı rakibinden önce yazılan takım) her iki renk formalarını da yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Maça her iki takımın da aynı renk formayla çıkmasının önlenmesi sorumluluğu A takımına aittir.

3. Junior League resmi internet sitesi, 2010 - 2011 sezonu Ön Eleme ve Normal Sezon maç programını, maç sonuçlarını ve puan durumlarını gösterecek şekilde güncellenmiştir. Takımlar ve taraftarlar, bu bilgileri 15 Aralık 2010 Çarşamba günü itibarıyla siteden takip edebilirler. Play-Out, Play-Off ve Final Grubu programlarının güncellenmesi ise henüz tamamlanmamıştır. Bu sebepten, Junior League 2011 başlığı da henüz siteye konmamış, sitenin yeni sezon açılışı henüz yapılmamıştır. Bunların tamamlanması da birkaç gün sürecek olmasına karşın, sitedeki tüm bilgiler günceldir ve site, Junior League 2011'in tek resmi iletişim aracıdır.

4. Ön Eleme ve Normal Sezon fikstürünü indirmek için tıklayın.

5. Play-Off fikstürünü indirmek için tıklayın.


Junior League 2011'de değişmez fikstür açıklandı! 10.12.2010 Junior League'de 2010 - 2011 sezonu grupları ve değişmez fikstürü açıklandı. Junior League 2011 değişmez fikstürünü indirmek için tıklayın.

Junior League resmi internet sitesinin bugün kesinleşen değişmez fikstür uyarınca güncellenmesi birkaç gün alacaktır. Yine bu sayfadan aksi belirtilmediği sürece, yalnızca yukarıda ilginize sunulan Excel dosyasındaki grupların ve fikstürün esas alınmasını önemle rica ederiz.


Junior League 2011'de kuralar çekildi! 07.12.2010 Junior League'de 2010 - 2011 sezonu kuraları T.C. Yeditepe Üniversitesi Spor Salonu'nda çekildi. 67 kulüp temsilcisinin katıldığı kura sonucunda, gruplar ve taslak fikstür belirlendi. 10 kulübün ön eleme kurası çektiği, 61 kulübün Kırmızı ve Beyaz gruplara yerleştiği kura sonuçlarına göre, 6 takım 18 Aralık 2010 Cumartesi günü ön eleme maçları oynayacak, buradan gelecek 3 takım ile Kırmızı ve Beyaz Gruplar'daki 61 takım, 19 Aralık 2010 Pazar günü, saat 09.30'da toplam 64 takımın mücadele edeceği Junior League 2011 serüvenine başlayacak.

Junior League 2011'e katılacak tüm takımların, taslak fikstürü gözden geçirerek, programlarına uygunluğunu kontrol etmeleri ve fikstürde bir değişiklik talepleri olması halinde bu talebi 9 ARALIK 2010 PERŞEMBE AKŞAMI SAAT 17.00'YE KADAR juniorleague@mvp.com.tr e-posta adresi ya da 0216 411 48 29 no.lu faksa YAZILI OLARAK iletmeleri gerekmektedir. Belirtilen gün ve saate kadar bize ulaştırılmayan talepler işleme konmayacak, bu gün ve saatten sonra FİKSTÜRDE KESİNLİKLE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

Junior League 2011 taslak fikstürünü indirmek için tıklayın.

Junior League 2011 kura çekimi resimleri için tıklayın.


Junior League 2011 kuraları çekiliyor! 06.12.2010 Junior League'de 2010 - 2011 sezonu kuraları 7 Aralık Salı, saat 11.00'de, T.C. Yeditepe Üniversitesi Spor Salonu'nda çekiliyor.

Junior League 2011'de kuraya katılma hakkı kazanan takımların listesi için tıklayın.

Junior League 2011 yönetmeliği, statüsü ve oyun kuralları için tıklayın.


Junior League 2011 ön kayıt sonuçları! 30.11.2010 Junior League'de 2010 - 2011 sezonu için ön kayıt süresi tamamlanmış, ön kaydını yaptıran takımların listesi ekteki Excel dosyasında ilginize sunulmuştur (Dosyayı indirmek için tıklayın).

Junior League 2011'e kesin kayıtlarını yaptırmak isteyen takımların, 7 Aralık 2010 Salı günü, saat 11.00'de çekilecek kuraya katılabilmeleri için aşağıdaki şartları 6 Aralık 2010 Pazartesi günü, saat 17.00'ye kadar eksiksiz olarak yerine getirmeleri gerekmektedir. 6 Aralık, saat 17.00'ye kadar bu şartları yerine getirmeyen takımlar kuraya alınmayacaktır.

Junior League 2011 Kesin Kayıt Şartları:

1. Junior League 2011'e katılmak isteyen takımlar, 600 TL katılım ücretini aşağıda detayları belirtilen banka hesabına yatırmakla yükümlüdür.

Garanti Bankası
Erenköy Şubesi
Hesap Sahibi: MVP Sportif Organizasyonlar Eğitim Turizm ve Reklamcılık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.
IBAN: TR40 0006 2000 1500 0006 2991 10

2. Takımlar, basılı ve sanal Junior League yayınlarında kullanılmak üzere okul ya da spor kulüplerinin YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ logosunu sağlamakla yükümlüdür.

3. Takımlar, antrenör, idareci ve sporcularının listesini sağlamakla yükümlüdür.

Junior League 2011 Hakkında Önemli Hatırlatmalar:

1. Junior League 2011'e katılacak takımlar, geçmiş sezonlarda olduğu gibi, tüm sporcularının kulüp ya da okul lisanslarını çıkarttırmak, lisansı olanların 2010 - 2011 sezonu vizesini yaptırmak ve bu lisansları her maç öncesi maç hakemlerine ibraz etmekle yükümlüdür. Junior League'de 2010 - 2011 sezonu için geçerli lisansı bulunmayan hiçbir sporcu oynayamaz.

2. Junior League 2011'de tüm takımlar sahaya, geçmiş sezonlarda olduğu gibi, kayıt sırasında beyan ettikleri spor kulübü ya da okulun adı, renkleri ve / veya logosu bulunan ve üzerlerinde her bir sporcu için farklı bir sırt numarası olan formalarla çıkacaklardır.

3. Junior League 2011'de maçlara giriş, geçmiş sezonlarda olduğu gibi ücretli olacak, giriş ücreti 4 TL olacaktır. Maçlara giriş 12 yaş altı için ücretsizdir.

Önemli Notlar:

1. Yönetmelik ve statü, kulüp ve okul temsilcileriyle 7 Aralık'taki kura çekiminde paylaşılacak, ayrıca Junior League resmi internet sitesinde, yine bu tarihte yayınlanacaktır.

2. Junior League 2011 ile ilgili tüm gelişmeler, gerçekleşir gerçekleşmez Junior League resmi internet sitesinde yayınlanacak ve gelişmelerin yayınlandığı anında Junior League resmi Facebook, MySpace ve Twitter gruplarından duyurulacaktır.

3. Junior League organizasyonu konusunda tek yetkili Junior League Koordinatörü Özlem Kutluay olup, sorularınız, şikayet, görüş ve önerileriniz için tek iletişim yöntemi e-postadır. Junior League konusundaki tüm sorularınız, şikayet, görüş ve önerilerinizi juniorleague@mvp.com.tr e-posta adresine yazabilirsiniz.


Junior League 2011 takvimi belli oldu! 23.11.2010 Junior League'de 2010 - 2011 sezonu takvimi belli oldu. Buna göre:

29 Kasım 2010: Ön kayıtların sona ermesi

30 Kasım 2010: Katılım bedeli, statü ve ön kaydı kabul edilen takımların açıklanması

7 Aralık 2010: Kura çekimi

8 Aralık 2010: Fikstürün açıklanması

13 Aralık 2010: Değişmez fikstürün açıklanması

19 Aralık 2010: Maçların başlaması


Junior League 2011 ön kayıt süresi uzatıldı! 15.11.2010 Junior League'de 2010 - 2011 sezonu için ön kayıtlar, ön kayıt kapanış tarihinin bayram arifesine gelmesi sebebiyle oluşan yoğunluk dolayısıyla 29 Kasım tarihine kadar uzatılmıştır. Junior League 2010 - 2011 sezonuna katılmayı planlayan ve ön kaydını hala yaptırmamış olan takımların aşağıdaki ön başvuru formunu doldurarak, en geç 29 Kasım 2010 tarihine kadar 0216 411 48 29 no.lu faksa göndermeleri gerekmektedir.

Junior League organizasyonuna dair maç salonu, katılacak takım sayısı, katılım ücreti, kesin kayıt için gereken belgeler gibi detaylar, ön başvurunun sona ermesine müteakip, 29 Kasım haftasında Junior League resmi internet sitesinden ilan edilecek, ilanın yayınlandığı ayrıca Junior League resmi Facebook, MySpace ve Twitter gruplarından duyurulacaktır. İlanın yayınlandığı haberini anlık olarak takip etmek isteyen ilgililer, bu sayfanın en altında bulunan linklerden sosyal paylaşım sitelerindeki gruplarımıza üye olabilirler.

Bu vesile ile tüm sporcu, veli, antrenör, idareci ve dostlarımızın Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimizle kutlar, nice sağlıklı ve mutlu bayramlar dileriz.

Ön başvuru formunu indirmek için tıklayın.


Junior League 2011 için ön kayıtlar başladı! 19.10.2010 Junior League'de 2010 - 2011 sezonu için ön kayıtlar başladı. Junior League 2010 - 2011 sezonuna katılmayı planlayan takımların aşağıdaki ön başvuru formunu doldurarak, en geç 15 Kasım 2010 tarihine kadar 0216 411 48 29 no.lu faksa göndermeleri gerekmektedir.

Junior League organizasyonuna dair maç salonu, katılacak takım sayısı, katılım ücreti, kesin kayıt için gereken belgeler gibi detaylar, ön başvurunun sona ermesine müteakip, 15 Kasım haftasında Junior League resmi internet sitesinden ilan edilecek, ilanın yayınlandığı ayrıca Junior League resmi Facebook, MySpace ve Twitter gruplarından duyurulacaktır. İlanın yayınlandığı haberini anlık olarak takip etmek isteyen ilgililer, bu sayfanın en altında bulunan linklerden sosyal paylaşım sitelerindeki gruplarımıza üye olabilirler.

Ön başvuru formunu indirmek için tıklayın.


Haber Arşivi (2011 - 2012 Sezonu)
Haber Arşivi (2010 - 2011 Sezonu)
Haber Arşivi (2009 - 2010 Sezonu)


© 2016
Toplam Ziyaretçi 29,906